4 Mart 2010 Perşembe

LAHANA ÇORBASI ve DİYETİ

Yaz geliyor kilolardan kurtulmak için hepimiz bir hazırlık içindeyiz. Ben her türlü rejim diyet spor ot çöp herşeyi denemiş biri olarak bir de bu çorbayı deneyim dedim. Her sayfadan farklı bir tarif vardı. Derledim topladım bunu yaptım. Bugün ilk günü bakalım pazar günü sonuç ne olacak. Çorbanın tadı nasıl mı. Açık söyleyim ilk kaşığı aldığımda yüzümü buruşturdum nasıl bir şey bu kokusu nasıl tadı nasıl diye. Ama yudumladıkça yüzüm açıldı hiçte kötü kokmuyor ve tadı da hiç fena değildi. Aynı iş yerimde çorbayı deneyen 4 kişiden 1 kişi beğenmedi ama diğerleri mennundu.

Deneyip göreceğiz. Bu arada diyet etkinliği başladı. Dilek Ayşe Yaren Aynur. Haydi Kızlar Diyete. Kızlar çok güzel tariflerle bize seçenekler sunacaklar. Eeeee daha da kilo veremezesek artık çaresiz mutlu olucaz.

6 büyük yeşil soğan

1-2 domates

1 büyük lahana

2 yeşil biber

1 demet kereviz sapı

1 paket hazır çorba karışımı

tuz,

biber

maydanoz

1 adet et suyu veya tavuk suyu tablet


Sebzeleri küçük ya da orta boy doğrayın.Tencereye koyup üstünü örtecek kadar su ilave edin.10 dakika hızlı yüksek ateşte kaynatın sonra ateşi kısarak pişirmeye devam edin,sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirin.Bu çorbanın kalori değeri düşük olduğu için kendinizi aç hissettiğiniz her zaman ve istediğiniz kadar içebilirsiniz. Şayet bir yere gidiyorsanız termosunuzu çorba ile doldurun.


Birinci Gün: Bütün meyveleri (muz hariç) yiyebilirsiniz. Kavun ve karpuzun kalorisi diğer meyvelere göre daha düşüktür. Bugün sadece meyve yiyip çorba içebilirsiniz. Şekersiz çay serbesttir. Su içmeyi ihmal etmeyin.


İkinci Gün: Bütün sebzelerden doyuncaya kadar yemek serbesttir. Yeşil sebzeleri tercih edin. Kuru fasulye, mısır ve bezelyeden uzak durun. Gün boyunca acıktıkça çorba için. Bu akşam kendinizi tereyağlı fırın patates (kumpir) ile ödüllendirin. Meyve yemeyin.


Üçüncü Gün: İstediğiniz kadar çorba için. Sebze ve meyve yiyin. Patates yemeyin.Üç gün boyunca hile yapmadıysanız 3-4 kilo verdiğinizi göreceksiniz.


Dördüncü Gün: Muz ve yağsız süt: En fazla üç muza izin vardır. Yağsız sütün yanında bol bol çorba için.


Beşinci Gün: Sığır eti ve domates: Gün boyunca 310-620 gr sığır eti ve altı adet domates yiyebilirsiniz. Gün boyunca 6-8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Çorba içmeye devam edin.


Altıncı Gün: Et ve sebzeler: Bugün 3 veya 4 adet biftek ve sebze yiyebilirsiniz. Yeşil lifli sebzeleri tercih edin. Patates yemeyin. Çorbadan en az bir tabak için.


Yedinci Gün: Kahverengi pirinç, meyve ve sebze suları ile tekrar doyurun kendinizi. Acıktıkça çorba için.


Altıncı günün sonunda yukarıdaki diyeti hiç hile yapmadan uyguladıysanız 5-8.5 kg arasında kaybetmiş olmanız gerekir. Şayet 7.5 kg'dan fazla kaybetmişseniz tekrar başlamak üzere 2 gün diyeti bırakmanız gerekir. Bu yedi günlük planı istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz. Bu diyet sisteminizi temizleyecektir. Bu rejimle yağlar hızla yanar. Diyet sırasında alkol ve alkollü içecekler kullanmayın, çünkü bunlar vücudunuzda yağ birikimine neden olurlar. Alkolü diyete başlamadan 24 saat önce bırakın.Diyete başladıktan birkaç gün sonra bağırsak faaliyetleriniz değişir. Çorbalarınıza kepek ekleyebilirsiniz. Bu diyette kahve serbesttir, zaten üçüncü günün sonunda kafeine ihtiyaç duymayacaksınız.


YASAKLAR: Ekmek, alkol, karbonatlı içecekler, diyet içecekler. Bunların yerine şekersiz çay, koyu kahve, doğal meyve suları, kızılcık suyu ve yağsız süt içebilirsiniz. Bu temel yağ eritici çorbayı aç olduğunuz ve arzu ettiğiniz sürece içebilirsiniz. Ne kadar çok çorba içerseniz o kadar çok yağ kaybedersiniz. Kızartılmış sebzeler yasaktır. Et yerine haşlanmış veya fırınlanmış ve derisi çıkartılmış tavuk da yiyebilirsiniz.
Afiyet Olsun. Zayıflatsın....

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yazabilirsiniz.